Пятница, 08 января 2016 11:08

Що належить до основних принципів державної реєстрації прав на нерухоме майно?

Автор Майдаюк Г.А.
Оцените материал
(0 голосов)

Що належить до основних принципів держаної реєстрації прав на нерухоме майно?

 

Речові права на нерухоме майно, їх обмеження та правочини щодо нерухомого майна підлягають обов'язковій державній реєстрації в порядку, встановленому цим Законом України „Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень”.

В Україні формується та діє єдиний Державний реєстр прав, який базується на державному обліку земельних ділянок усіх форм власності та розташованого на них іншого нерухомого майна, реєстрації речових прав на об'єкти нерухомого майна, їх обмежень та правочинів щодо неру­хомого майна.

Державна реєстрація прав базується на кадастровому номері, присвоєному у встановленому законом порядку.

Державна реєстрація прав є публічною, здійснюється місцевим органом державної реєстрації прав, який зобов'язаний надавати інфор­мацію про зареєстровані речові права та їх обмеження в порядку, вста­новленому законом.

Право власності та інші речові права на нерухоме майно, набуті згідно з діючими нормативно-правовими актами до набрання чинності цим Законом, визнаються державою. Відповідно до цього Закону реєст­рація речових прав на нерухомість, їх обмежень здійснюється лише в разі вчинення правочинів щодо нерухомого майна, а також за заявою власни­ка (володільця) нерухомого майна.

Правочини щодо нерухомого майна вчиняються, якщо право влас­ності на це майно зареєстровано відповідно до цього Закону.

Зареєстровані речові права та їх обмеження мають пріоритет над незареєстрованими в разі спору щодо нерухомого майна.

 

Реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обмежень про­водиться місцевим органом державної реєстрації прав того реєстрацій­ного (кадастрового) округу, в якому розміщена нерухомість або більша за площею її частина.

Прочитано 562 раз Последнее изменение Среда, 27 февраля 2019 14:30