Воскресенье, 21 июля 2019 14:02

Чи можуть бути розірвані або визнані недійсними договори дарування, довічного утримання, інші договори відчуження?

Автор
Оцените материал
(0 голосов)
Чи можуть бути розірвані або визнані недійсними договори дарування, довічного утримання, інші договори відчуження? Так, розірвати нотаріально посвідчений договір можливо за взаємною згодою сторін по договору, шляхом складання окремого договору у нотаріуса, який посвідчував договір відчуження. Слід зауважити, що сплачені нотаріусу кошти за оформлення договору відчуження при його розірванні не повертаються. Якщо одна із сторін (покупець-продавець, дарувальник-обдаровуваний, відчужувач-набувач) не дійшли згоди і вважають, що їх права якимось чином порушені, вони мають право звернутися до суду за захистом. За наявності певних підстав суд може визнати договір недійсним. У разі визнання договору недійсним, кожна із сторін зобов’язана повернути другій стороні у натурі все, що вона одержала. Хто успадковує майно померлої людини, яка не має спадкоємців та не залишила заповіту? У разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття, суд визнає спадщину відумерлою за заявою відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини. Заява про визнання спадщини відумерлою подається після спливу одного року з часу відкриття спадщини. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини (ст. 1277 Цивільного кодексу України).
Прочитано 66 раз